Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ku4ansito

*
  • Пламен
  • *
  • 1
    • Профил
Re: >>Представяне на нови потребители<< ПИШЕТЕ ПЪРВО ТУК >>
« Отговор #226 -: Януари 03, 2022, 08:43:30 08:43 »
Здравейте!
Казвам се Пламен, на 31 години от Пловдив. Инженер по електроника съм, занимавам се с проектиране и тестване на компютърни системи.
Интересите ми в аудиото са свързани по-скоро с цифровата схемотехника и DSP, но не се ограничавам само с това.
Обичам също така хубавата музика, студената бира и да ходя в планината! От време на време ме привличат и теми свързани с радиолюбителството.
Бих се радвал да споделим опит!

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #227 -: Януари 03, 2022, 10:19:04 22:19 »
Добре дошъл!
През 2022-ра е абсурдно всякакво друго разделяне освен DSP.
Пасивни елементи само за управление на тока от противо-ЕДН.

Евентуално, при огромен опит и малко късмет може да се сглоби не лоша система с първи ред пасивни филтри с не какви да е говорители. Не какви да е говорители и не каква да е кутия ги разбирай във финансово най-лошият смисъл.

Обратно, с ДСП може да се направи безупречна система с почти какви да е говорители.
« Отговор #228 -: Януари 18, 2022, 01:31:53 13:31 »
Здравейте! Казвам се Николай. Интересувам се от аудио, автомобили и от още куп неща свързани с техника и електроника. Уважавам добрия тон на общуване и се надявам да науча нещо ново от този форум или просто да чета интересни теми. Имам няколко автомобила и десетки ОТ и усилватели, с които обичам да експериментирам и да се забавлявам. Рядко посещавам форуми или участвам в такива, но днес прочетох тема за ОТ и ми хареса подхода и тона на участниците, което е и причината да се регистрирам. Името на потребител избрах от последната кола която взех наскоро. Пожелавам на всички членове здраве и успехи!

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #229 -: Януари 19, 2022, 08:50:30 08:50 »
Здравей и добре дошъл!

Тонът е добър във форума, но затова пък участниците са малко  ;D

Напоследък много натискам върху нови аудио разработки, може и да се получи нова и хубава тема по някое време през годината.