Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Със абсолютно същия импрегнант минах две ръце на дървения винкел, и о чудо. Съвсем различен цвят, трябваше да е тъмен като другия винкел.

Но след като поразклатих кутията, и минах още една ръка, нещата взеха да се доближават.
 Минах и пода с разредено Ц200.

За добро, или лошо заваля преди да е изсъхнало. Мисля си, че така е влязло добре навсякъде където трябва. Другото което се чудя, това лепило е на водна основа. След като изсъхне няма ли пак като завали да се разреди, но ще видим.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Купих столовете, анкери 12мм. и карабинери.

Пробих отворите. На единия попаднах на арматура, та преместих малко.

Нещо обаче дървото беше прекалено ниско почти до главата, а съм 170 см. Освен това стола идваше доста високо.

Купих си въже Ф14 5 метра. Реално го удължих с по 50 см на страна. Обаче с още една проба преди това, и покрай възлите, които са като за ласо, останаха само някакви парчета.

За всеки случай края на въжето беше обилно омазан с Ц200.

Ми ето какво се получи.

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
Окопал си се райски!  ;D
Браво!

Това с пода не разбрах защо си го направил.

C200 или вече известно като Хенкел Момент за дърво като се втвърди веднъж, край, всичките ми колони са лепени с такова, става като бяла пластмаса, а след месеци или години, даже много твърдо и крехко. Няма разтваряне, няма мърдане. Само като добие пълна твърдост да не вземе да се хлъзга.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Това с пода го направих защото комшията под мен се оплаква от подмокряне. На втората от двете снимки с лепилото се виждат микропукнатини, да се запълнят. Иначе вероятно някога във времето ще има и някаква настилка, но още не съм измислил каква.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
При този са съвсем различни нещата.
 Аз сглобих масичката, лепих със силикон.

Въпреки че е прозрачен, за всеки случай облепих с тиксо, ако излезне някъде.

Воала.

Дойде време за монтаж на пантите. Първо малко мерене, и маркиране.

И монтаж на стената.

Ами получи се нещо такова.

Наздраве!

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Re: Балконинг или така нареченият ми облагороден балкон
« Отговор #21 -: Август 03, 2021, 09:43:41 09:43 »
Ползвах го на скоро една вечер.

Ето ми и гледката.

И докато си вися и си зяпам, си харесах една идея. По скоро ще е нещо подобно.

Иначе продължавам, перваза на парапета не изглеждаше никак добре.

Имах идея след това с тази четка, да направя имитация на дърво.

Обаче нещо не се получи. Много бързо съхне боята от спрея, въпреки че пръсках събота сутрин. Просто като пръсках, след това нищо не се разнасяше. Ще трябва да направя няколко опита някъде. Но и така се получи интересно според мен.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
« Отговор #22 -: Август 19, 2021, 11:01:43 11:01 »
Понеже не се получи желания ефект, минах леко отгоре с шкурка 240. Взех си и два различни бежово кафяви фулмастера, и направих малко структура преди това. Накрая един безцветен лак, и се получи това.

[url=https://flic.kr/p/2mgD8rV]

Ще слагам лед лента от долната/вътрешна страна на винкела. Той изглеждаше така.

Имах останало самозалепващо алуминиево фолио, като широко тиксо. Та го налепих.

Ще трябва да си купя още.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
« Отговор #23 -: Септември 10, 2021, 11:04:43 11:04 »
бях си купил едни сандъчета за цветя. Които обаче им трябваше опора отзад, не само да висят. Скроих два винкела, белязах къде трябва да застанат, и се подготвих за заварки.

Точковах.  ;D

Обаче нещо не ми се получаваше със заварките. Въпреки че един приятел ми услужи с инверторен електрожен, електродите бяха нови. Може би бяха малко тънки 2.5 мм. Абе не съм доволен тоя път от заварките си, но не са отговорни. Реално винкела трябва да носи само себе си.

Както и да е, загладих заварките, зашлайфах малко винкелите, измих с кореселин, и боядисах. Нарочно само една ръка, да се доближи малко до ефекта от преди. Лакирах със спрей две ръце.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
« Отговор #24 -: Септември 10, 2021, 11:09:11 11:09 »
Ето и още една от причините сандъчетата да не застават на балкона. Закачалките са предвидени за по дебел парапет.

Малко корекции.

Ето за какво бяха винкелите.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
« Отговор #25 -: Септември 29, 2021, 11:42:16 11:42 »
Най накрая дойде реда и на осветлението. На балкона нямаше абсолютно никакво.
 Купих си най силната лед лента, и четири ватов адаптор за нея.

Запоих и букса.

Работи.  ;D

Залепих я, като и помогнах и с малко силикон отвътрешната страна, че нейното лепило не ми вдъхваше доверие.
[url=https://flic.kr/p/2mvz9ys]

Взех си ток от захранването на климатика, което е отвън. Устерклемата я омазах хубаво с безцветен силикон. Въпреки, че е на доста закрито място, все пак е отвън.

Тук ми се получи добре, буксата е под винкела, а за кабела си имаше закачалка от бивш простор.

Остава ми само да си фиксирам някъде адаптора.
[url=https://flic.kr/p/2mvkceD]

Ми доста добре си осветява. Напълно достатъчно, и приглушено.