Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bdd

*
  • 537
    • Профил
Писане на 18XE
« -: Февруари 16, 2019, 08:57:37 08:57 »
Човек не трябва да губи правилната преценка кога условията позволяват да настъпиш педала и винаги да се съобразява със спирачния си път.
Все пак тази част на форума е за тунинг и преди да сме се размазали някъде  ;D да попитам: Някой знае ли с каква програма мога да вляза в "мозъка" на компа на моята астра с Х18ХЕ1?

Щом колегата ще ползва заводска електроника с нови валове ще има бърникане на гориво и аванс,което към момента и мен ме вълнува.

Неактивен Toshko

*
  • 6208
    • Профил
Re: Писане на 18XE
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2019, 10:26:00 10:26 »
БДД, искаш ли отделна тема, защото това подозрително ми звучи малкото ГСИ на Астра -125 коня и понеже съм имал такава италианка комби знам, че беше само с чип. Моята (на братовчедка ми де ама аз я купувах и обслужвах) беше с чип и много вървеше, та ми разглабяха компютъра да го преписват. Е това беше кола за хулиганстване, ходили сме на лекции с нея и с едно Пежо 205 1.4 ама вървящо, по принцип не раздавам ръчни, но ме подхлъзнаха  ;D беше кола за вземане на книжката  ;D

По това време беше най-сгъстения мотор на Опел 10.8:1...

Неактивен bdd

*
  • 537
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2019, 10:45:37 22:45 »
Тоя мотор има известен потенциал,но истината е,че нямам намерение да му повишавам конете,а да започна да добивам опит чрез моята си кола за малко преустройка на друга.Дори с пигибек не съм се занимавал.Винаги мога да внедря мега на някой двигател,но заводското си е нещо готово и поне към момента ми изглежда така,че трябва само да донастроиш разликите при промяна на валове или добавено турбо.Нямам представа как се влиза в заводския мозък и колко ще струва инвестицията за това,но определено мисля,че спестява доста труд.

Неактивен Toshko

*
  • 6208
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2019, 11:07:02 23:07 »
Пишеха ги с някакви PC записвачки. Това е елементарно и просто.
Лошото беше, че ако нямаш правилния винтидж редактор не редактираш карти или таблици, а едни числени редове с отделни стойности в HEX (шеснайсетичен буквено цифрен код) а можеше да са просто числа.
Май някои ги отваряха в нещо подобно на Exel.
Нещо страшно.
По принцип Моттоник може да се редактира в изцяло графична среда. Търси при братята руснаци не може да няма.