Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

suzuki samurai turbo
« -: Март 11, 2020, 12:03:45 00:03 »
Здравейте.Джипа в момента е със ц20не със карбуратори но не ме удовлетворява вървежа.Има РК и СК от нисан патрол със заварена камбана за опел 2.0 мотори.Патролови мостове с блокажи и патролови кардани .В момента събираме мотор ц20хе със пълна ревизия разреден на 8.5 ,електроника мега,Целта е да тръгва от по ниски обороти .Коне се гонят 280-300 т.к. по натам ще има редукторни мостове с други гуми.Буталата и биелите са си сток хе.Гледам тд05 16г 9.8  туин скрол ми покрива конете които искам .Със максимално къси тръби на колектора и 38 мм вътрешно фи туин скрол изпълнение към какви обороти би тръгвала тази турбина.

Неактивен Toshko

*
  • 6208
    • Профил
Re: suzuki samurai turbo
« Отговор #1 -: Март 11, 2020, 12:51:51 00:51 »
300 коня от 2.0 без вариатори и ранно тръгване не ми се връзват.
Особено пък на офроуд ако се кара на къси предавки.

16G стандартния компресор ли му беше на това турбо?

38 ми се струва много.
ХЕ има нещо като 16 см2 смукателни и по-малки изпускателни портове, да кажем 10 см2, клапаните при пълен лифт май двата общо отварят 16 см2, но средно е много под това.
Ф36 вътрешно съответства доста точно.
Хубаво е обаче да има поне едно стъпало във всяка тръба на хедъра.
Ф35/36 първични тръби до първия завой влизат във Ф38 колена, които влизат в обединител с клапа запушваща единия вход на турбото. След обединителя може да има още малко тръби.

Това турбо не ми харесва заради странния фланец, който не позволява оптимален колектор със затваряща клапа.
Хубаво е да обединиш двете двойки цилиндри преди Туин скрол турбо не една до друга срещу входовете, а една над друга и да събереш обединителя перпендикулярно на равнината на турбиното колело. Така можеш да затваряш единия вход с клапа, която е под ъгъл и насочва потока съм отворения вход.

Няма друг начин за ранно тръгване.

Мицубишито има брутално отворена глава и точните валове и пак не тръгва много рано.

Другия ти вариант е електромотор с две батерии от хибрид. Трябва да можеш да събереш над 20 киловата за малко пари. При знания и късмет в 5-6.000 лева можеш да направиш нещо с пробег над 100 км по нормално шосе.

Не знам в какво се състезавате, дали е в Ком-Емине или по-кратки етапи с достатъчно време за зареждане.
Но на ток ще избиете рибата откъм задвижване. И ще бъде вечно.

Другото е готов мотор от донор съвременна кола с вариатори на валовете, високо сгъстяване и т.н. YSi-тата правят максимален момент на 1400-1500 оборота, като са ограничени за Ади кутиите. С кутия от Патрол нямате този проблем. Здраво масло, радиатор на маслото и не можете да го счупите.
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2021, 10:44:13 10:44 »
Мина доста време и се движим вече но турбината ни е малка. Колектор е с т3 фланец. Турбото е от волво 760 2.4 тди 122 коня. Тапи над 0.6 налягане и на 5500 всичко свършва. Колата е с 9.5 степен на сгъстяване мега 440 дюзи. Не знам обаче каква турбина да сложа която при 1 бар до към 1.2 да може да вади към 300 коня и да е с т3 фланец и да не тръгва на 4000 оборота. Моля за мнение за подходяща турбина.
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2021, 11:15:45 11:15 »
Недей ако е проблем. Форума само го чета. С адекватни мнения не мога да помогна с идей за силов тунинг. Изтрий темата ако прецениш. Лек ден.
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2021, 12:06:26 12:06 »
Ето
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2021, 12:20:07 12:20 »
https://m.youtube.com/shorts/zFggVo7tKiE
Довечера ще опиша какво съм му правил и какво предстои. Може би за мостовете ще бъде интересно на някои. Те са хибрид от редуктори Прага прасета с блокажи паджеро и пинион корона киа соренто.
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2021, 12:01:25 00:01 »
https://m.youtube.com/shorts/Mbzvxy7MoRI
https://m.youtube.com/shorts/Gi11D3XH8d0

Ще изброя какво съм направил досега. Задният мост с патролов със заварен диференциал а предният също е патролов със натегнато лсд от терано. Скоростите със раздатката са патрол със заварена камбана за Опел мотори. Карданите са патрол. Мотора беше с20хе 2.5 митроник със пълна резизия е събран е с други хлабини и метална гарнитура със 9.5 степен на сгъстяване. Бензиновата помпа е от механичен инжекцион на мерцедес със 440 кубика дюзи. Съединителя е с керамика на феродото и сакс перформанс преправян притискател.плетен колектор с две гърнета ф63. Джипа има сила на бавните и на 5та предавка да си върти гумите но е далече от възможностите си заради турбината. Тя няма да живее дълго в коша на джипа и ще се търси достоен неен заместник. Напролет живот и здраве предстои монтаж на редукторни мостове със 3.33 гп и 2.14 пч на редуктор. Те ще имат 100 %въздушни блокажи 122 мм допълнителен клиренс по голям ъгъл на завиване на предният мост

Неактивен Toshko

*
  • 6208
    • Профил
« Отговор #9 -: Октомври 22, 2021, 05:05:38 17:05 »
Това е друго нещо. Ще разгледам тези дни всичко.

Съгласи се, че когато някой ти отдели време, не казвам плодотворно или не, просто защото имате едно и също хоби, нормално е да дадеш обратна връзка и да позавъртиш колелото още малко за да има полза за още хора и така.
« Отговор #10 -: Октомври 22, 2021, 07:18:38 19:18 »
Съгласен съм с написаното. От трансмисия и мостове и диференциал разбирам за да си ги направя както на мен ми харесва. Редуктори те мостове са си благинка в офроуда но са една кофа пари като изключим руските които са малко недоизмислени. Надявам се че от снимките ще се добие представа кое как е по мостовете. До пролетта ще бъдат довършени и монтирани. Трудното мина останаха дискови те спирачки и да се нареждат шлиши на предните прагови полуоски.
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2021, 08:10:59 20:10 »
Ръкавите на мостовете са 6.3 мм безшевни тръби не помня каква стомана. Пясъкоструени и прахово боядисани с грунд.
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2021, 12:33:29 12:33 »
Направих малко изчисления с новите гуми и новите мостове как ще е като скорости. Доста по добре от сега. Сега съм с рк 1.00 пета 0.82 диф 4.625 и гуми 82 см високи. 360000:3.885х0. 00257=238 км ч при 6000 оборота което за самурай е ужасно много.
« Отговор #14 -: Октомври 28, 2021, 10:44:12 10:44 »
Благодаря не знаех за тез програми. Сметките са вярни.