Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
Re: suzuki samurai turbo
« Отговор #15 -: Октомври 28, 2021, 01:12:00 13:12 »
https://m.youtube.com/shorts/Mbzvxy7MoRI
https://m.youtube.com/shorts/Gi11D3XH8d0

Ще изброя какво съм направил досега. Задният мост с патролов със заварен диференциал а предният също е патролов със натегнато лсд от терано. Скоростите със раздатката са патрол със заварена камбана за Опел мотори. Карданите са патрол. Мотора беше с20хе 2.5 митроник със пълна резизия е събран е с други хлабини и метална гарнитура със 9.5 степен на сгъстяване. Бензиновата помпа е от механичен инжекцион на мерцедес със 440 кубика дюзи. Съединителя е с керамика на феродото и сакс перформанс преправян притискател.плетен колектор с две гърнета ф63. Джипа има сила на бавните и на 5та предавка да си върти гумите но е далече от възможностите си заради турбината. Тя няма да живее дълго в коша на джипа и ще се търси достоен неен заместник. Напролет живот и здраве предстои монтаж на редукторни мостове със 3.33 гп и 2.14 пч на редуктор. Те ще имат 100 %въздушни блокажи 122 мм допълнителен клиренс по голям ъгъл на завиване на предният мост

Проекта е брутален! Много ме кефи! А детето на една от снимките не мога да си представя как се кикоти докато се вози  ;D и аз имам момиче на подобна възраст  ;D

Турбо почти нямаш. Обаче ето че работи, защото останалите неща са читави.

Много трудно ще изберем друго турбо. И колектора ти е старовремски 4-1 за максимална мощност във високи. Виж сега как ги правят, почти няма колектор, единствено вземат мерки всичко да е плавно и да не е тясно, а дължината е минимална.

Очевидното решение е 1-4 и 2-3 заедно не непременно с равни дължини, просто възможно по-къси и не много по-големи от порта като площ, да не кажа и по-малки и на това едно туин скрол турбо. Малко. И най-малкото на Гарет да вземеш, пак ще е по-голямо от сегашното.
В Перник още имате работещи заводи, можете да си правите почти всичко. Едни типове направиха много добра системка с клапа за туин скрол на единичен колектор. Освен да вземеш нещо с двойна турбина с размери на 25-ца или 28-ца и с такава клапа да го затваряш наполовина на ниски.

То че ще стане, ще стане, обаче виждам друг проблем и това е самият мотор как ще понесе буст от сорта на 0.4 под 2000 оборота. тоя мотор няма лагери и помпа и управление да надува много под 3000.
Сега от колко имаш надуване и колко надува между 1000 и 3000?

На много хора споменавам за 1.4тси-150, новото, което е само турбо с директно, особено за джипове и малките класове на рали шампионата, мислят си, че съм пиян  ;D да ама в сток вариант имаш 250 н.м. на 1400 оборота и то са ограничени, защото дсг-тата са малки и слаби, а автомата 09G на Айсин не понася повече. Същото 1.4 с чип си вади 300 н.м. и на старо струва колкото ще похарчиш за турбо... и има по-висок момент от сегашния ти двигател на под половината обороти, практически от празен ход.

Но както и да е.

Търси нещо малко с голям дебит и все пак под 50% гейтинг. - оправяш ли се с тази терминология?

Ето ти пример:
https://www.garrettmotion.com/racing-and-performance/performance-catalog/turbo/garrett-boost-club-line-gbc22-350/

Гоним около 300 коня. При 22 коня от всеки кг въздух това прави около 14 кг въздух за минута.
При бар-бар и три надуване за да изкараш тези 300 коня на около 6000 оборота... като изобщо не ми е ясно за какво са ти там на редукторни мостове, но както и да е.
Приемаме 1.3 бара, че ще добутаме 300 коня на 6000 оборота с обемна ефективност на мотора 85%...
Искаме идеално съотношение буст-бекпрешър от 1:1...
Бекпрешър 1.3 бара е коефициент 2.3:1
Отиваме на картата на турбината и гледаме при 2.3:1 колко пропуска... нещо от сорта на 0.118 кг/сек или около 7 кг газове за минута. Което му е и почти максимума...
При 14 кг въздух за минута, като добавим бензин 11.5:1 това са към 15.2 кг газове в минута. Тези 7 кг през турбината означават, че през гейта ще трябва да минават 8.2 кг за минута, което е бая гейтинг и по-точно 54% не става или и да става не е особено канонично. За под 50% гейтинг ни трябва турбина, която пропуска към 8 кг газове за минута при отношение 2.3:1
Ето тази е първата, която на 2.3:1 пропуска около 9 кг газове, съответно ще имаш към 41% гейтинг с версията 0.72 A/R
https://www.garrettmotion.com/racing-and-performance/performance-catalog/turbo/g-series-g25-550/

Сега въпросът е друг, 300 коня или 31lbs/14кг ги има в картите и на по-малки компресори. Колко време ще прекараш в този режим?
Този джип ще е най-приятен и удобен ако се кара 2000-4000 оборота на 1 бар, съответно ако е с по-малката турбинна част 0.49 с висок гейтинг. Или ако е с по-малко турбо, което между 2000 и 4000 ще го вкара в оптималната ефективност, съответно като не е в максимален режим и гейтинга ще е под 50%

Как го караш, сега с малката турбина в какви обороти го ползваш на офроуд, къде дърпа от колко надува?
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2021, 05:54:08 17:54 »
Маслена та помпа е от z20leh opc която я дават като тунинг за лет моторите. Лагерите са кинг рейсинг. След смяната на маслената помпа колата държи 4 бара налягане на 100 градуса на маслото и колата започна да пуши. Сложихме рестриктор 2.5 мм на турбото и спря но при спускане със затворен дросел пак пуши на масло. Четох че до 1.8 може да слезнеш като рестрикция при фтулковите турбини но не ми се занимаваше още при положение че това турбо няма да е моето. Джипа ми се ще под 3000 да прави поне 0.5 и на 3500 пик но да държи поне до 6000 картата. В момента на 2000 тръгва и на 2800 е на 0.5 това му е и овербуста. Между 2000 и 4000 си е нормален работен диапазон и според мен. Гледам гатер т3т4 ар 0.48 50 трим го дават 300 375 коня. Само със маслени охлаждане е и е със вграден гейт. Не знам тя как би тръгвала и към колко оборота ще има 1 бар например.

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2021, 07:34:15 19:34 »
В нормални параметри тази турбина има пропускливост за изгорели газове от около 250 коня.
Дават я за повече с безобразен бекпрешър и огромен % гейтинг, които можеха да ги понасят деветдесетарските турбо мотори със сакати колектори.

Примитивно. Лаг, ниска ефективност.
Точно за 2 до 4.000 ти трябва нещо много по-модерно. Защото Фиат/Ланча и дори Let са някакви бегачки и дори изрязване до 200 им е 20 секунди и после малко газ. Джипа е в режим дълго време с бавна струя въздух за охлаждане или даже без. Тоест, ти ще го държиш в буст минути или по половин час. Трябва си дишащо турбо с висока ефективност.

Нещо модерно.
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2021, 05:59:54 17:59 »
С турбо от дизелов автомоби лняма да стане работа . Ще се окоти мотора това е сигурно , заради прегряването не друго . Ако няма да се купува читаво турбо , добре е да се сложи нещо от камион . Другото е тоя колектор , цялата температура на газовете и налягането вместо да върти турбото грее тая дамаджана . Там мястото е толкова чувствително към тия неща че дори една незатегната гайка на фланците и нямаш максимален буст .
Така че препоръчвам класическото 4х1 даунпайп и турбото с франец на колектора . Чугун задължително . Тоя разплетения колектор вече е прегорял убеден ако се кара колата е прогнил .

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #19 -: Ноември 25, 2021, 08:16:45 08:16 »
Човека е от Перник, там още имат работеща тежка металургия, ако е от неръждавейка гарантирам, че не е изгнил.  ;D А и има файда от тръбинте колектори, турбо то тръгва малко по-рано. Неръждавейка е и лош проводник на топлина.
Едно от най-фрапиращите неща, доказващи пълната несъстоятелност на един мой стар форумун враг е като си навъртя хедъри от черно, щото неръждавейка не била хубава  ;D ;D ;D
Между другото, тоя номер с разпробиването на инжекнори дето ти го усвои го знам пак от там  ;D

Обаче турбо то трябва да е хубаво :-)

Пазиш ли още БМВ-то?
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2021, 07:56:50 19:56 »
БМВто замина миналата година , вървеше до последно като за световно . Аз му правих такъв разплетен колектор и го махнах , не беше добре с него . Турбото все едно умря и стана лагаво . Махнах го и си върнах старите чугуни 3х2х1 . Гледал съм го вечер в тъмното като даваш газ почва да свети , виждаше се през тръбите така ставаха прозрачни като се нажежи . Всичката тая топлина вместо да грее газовете и да върти турбото грее тръбите и коша . Това не мисля че има изобщо за коне по 300 коня .