Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
Re: Истината за корона вируса
« Отговор #75 -: Ноември 16, 2021, 09:43:51 09:43 »
Ти съвсем се отплесна. Нищо не съм казал за мерките, хигиената и дистанцията....
"Отделно сертификат означава и преболедувал и то скоро, тоест още по-малко опасен."
Това обаче не вАжи в Европата (защо ли), а тук го приеха след протести. Всичко се върти около ваксините предимно, важно е търговийката. Много надежди се възлагаха на тия ваксини. Трябваше всичко да приключи ако се достигне стаден имунитет с тях. Да, ама не, втора доза, трета, и накрая се оказва, че те не пазят баш, ами само намаляват тежестта на преболедуване. Което според мен е следствие на бързата им поява, и недостатъчно тестване, което сега се получава в движение.
 Да за този момент явно това е начина за справяне, нека няма задължителен характер.
Нема начин да нема начин!

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #77 -: Ноември 16, 2021, 01:57:21 13:57 »
Не. Не.

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #78 -: Ноември 16, 2021, 02:35:15 14:35 »
Ами браво! Само че като се ваксинираш започваш да се чувстваш по друг начин. Стреса намалява значително.
Сега като не сте ваксинирани и се поддавате на измамниците, които пропагандират, че не е нужно. Когато обаче го хване твой близък, особено по-възрастен започваш да се молиш да е ваксиниран.

Това е реалността. Защитата отслабва, но не изчезва. Какво ако се нуждае от подсилване с 3-та, 4-та и n-та доза?

Ваксината пази повече от преболедуване едно и също време след събитието.

Не е вярно, че имунитета от преболедуване е по-добър. Всяко преболедуване е вредно и опасно освен това.

Такива ваксини имаме, такива си слагаме. И?

13.000 човека, отделно заради натоварването на здравната система с тези 13.000 и още сигурно 100.000 ненужно хоспитализирани, има още косвени жертви. И?

Геноцид и масово убийство извършвани от шарлатаните.

С числата не се спори. Ето ти ги по-нагоре графиките и данните в сравнение с държави със сходни на нашите територия и население.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #79 -: Ноември 29, 2021, 10:32:49 10:32 »
https://www.segabg.com/category-observer/zashto-evropa-otnovo-e-epicentur-na-pandemiyata
Ето какво имах предвид. Лично мнение, да с ваксините се изкарва по леко. Но ето го резултата от сертификатите. Ваксинираните си разнасят заразата навсякъде свободно. Значи това е временно решение, но не и за излизане от ситуацията.

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #80 -: Ноември 30, 2021, 08:05:25 08:05 »
Ти четеш ли ги тези статии?
Цитат от твоя линк: "Само за неваксинирани - Триест

Когато Италия въведе най-строгия ковид паспорт в Европа, Триест стана епицентър на протести срещу сертификатите и ваксините. Само 2 седмици по-късно североизточният град се превърна в огнище на COVID-19 и интензивните му отделения са пълни, което директно се свързва с протестите.

Случаят Триест показва как едно неваксинирано малцинство има мощта да заплашва общественото здраве на ваксинираното мнозинство, коментира в репортаж от града "Ню Йорк таймс". Основното ядро заразени са 93 души, които са скандирали рамо до рамо без маски по шествията из града. "

Само за Фландрия пише, че са много ваксинирани и имат висока вълна.

Проблемът, е че новите варианти не признават ваксината много много.
Освен това, ваксиналните антитела падат с времето.
Аз например вече нямам нито ваксинални, нито от преболедуване. Само че аз просто не правя такива от преболедуване, макар че минимум два пъти го карам с леки симптоми. Жена ми например има от преболедуване, макар че никога не е имала симптоми. Има си и ваксинални все още.

Всички ваксинирани го изкараха много леко този септември-октомври. Аз лично си стоях вкъщи около седмица без никой да ме кара.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #81 -: Ноември 30, 2021, 02:52:22 14:52 »
Аз четох статията, нима вярваш, че 93-ма заразяват около 20 000? Изкарал си го два пъти леко и без симптоми, и нямаш антитела. Ами ако пък случайно си изкарал някой грип, или настинка. Не всичко е корона.

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #82 -: Ноември 30, 2021, 05:30:02 17:30 »
Не е грип. Първия път се усещаше като повече от леко, втория 37.4,после сополи един месец.
Няма как да е друго, защото хората около мен се тестваха и се доказаха.