Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
Re: Въздухоочистител
« Отговор #15 -: Март 02, 2021, 02:03:42 14:03 »
Те са прекалено пропускливи, а можеш и да си ги купиш. Опасявам се обаче, че са къси и ще трябват два в една окръжност.

Ако ще го правиш така със съвсем подръчни средства по-добре се откажи. Аз бих определил бюджет колкото някое от евтините устройства, съответно резултатът да бъде много по-добър, както е и класиката в DIY. В декорацията или преправянето на нещо готово има от тоя евтиния DIY извън тях обаче, ядец.
« Отговор #16 -: Март 03, 2021, 01:28:34 13:28 »
Филтрите за климатик са просто една мрежа , пластмаса или метална при някои от по скъпите . Нио общо със хепа филтрите при въздухочистването . Автомобилните филтри са подходящи , 3-5 микрона задържат но при положение че има готови уреди за 150-200 лв е просто неизгодно икономически . Имаше преди на пазара едни овлажнители със оросителна мрежа , това практически е идеалния очистител за щото въздуха минава през мокри филтри за да се овлажни . Но плюса е че праховите частици се задържат от водата на 100% . Минуса е че се развиват патогени и трябва се дезинфекцира . Това е същия проблем  и при климатиците със патогените .

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
« Отговор #17 -: Март 04, 2021, 08:10:31 08:10 »
Можеш ли да препоръчаш метод за почистване на климатици? Пробвал съм със спрейове, но за 6 климатика ми трябват 6 спрея.
Казаха ми пръскане с градинарска помпа със сапунена вода.

Външните тела пък никога не съм ги чистил...
« Отговор #18 -: Март 04, 2021, 05:10:36 17:10 »
По принцип качествено почистване на място става само с пароструйка  без разглабяне . Другия вариант да се разглоби който се ползва масово , демонтира се ваничката и турбината . Предния капак клапите турбината ваничката отиват в банята третиране с препарат и после под душа със гореща струя . Стават като нови . Иначе ако те  тормози миризма или търсиш антибактериален ефект без разглобяване , има едни на медикс препарати пяна с помпичка против плесени и мухъл . Аз ползвам обезмаслител домакински на медикс главно защото е на ензимна основа и не прави корозия . Гледам да разглобявам но не всеки път е удобно .

Неактивен Toshko

*
  • 5900
    • Профил
« Отговор #19 -: Март 04, 2021, 06:03:42 18:03 »
Само прах ме притеснява, нищо друго.
Нали пускам на студено и да духа силно и пръскам върху радиатора?
Филтрите в банята.
От всички климатици само този близо до кухнята трупа някакви по-гъсти прахоляци и леко се цапа, но не е фатално.

Така, обезмаслител медикс, пяна с помпичка, добре.

Благодаря!

Аз вчера просто напомпах един цветарски пулверизатор с вода и с под 2 л. минах всички климатици, но не съм убеден, че просто не набутах това, което беше минало покрай филтрите по-навътре в радиаторите.
« Отговор #20 -: Март 04, 2021, 09:52:28 21:52 »
Става най добре с четка ламелите  , на сухо но трябва да се разглоби . Първо пръскаш обилно препарата , изчакваш 5-10 минути и тогава с вода да смие надолу във ваничката и по маркучите отива навън . 2 литра вода може да се излее бавно да не подизва но без препарат нищо не става . Става една кал от прашинките и си стои там .
« Отговор #21 -: Септември 13, 2021, 04:15:24 16:15 »
Олеле държа го този филтър прибран със същия замисъл. Радвам се, че не съм единствения с такива идеи ;) Смятам да затапя филтъра в единия край, а към другия да закрепя тръба ф10 и в нея да влиза вентилаторче за баня - колкото да обира прахолякаж от въздуха. Това което ме притеснява е да не стане прекалено шумно, въпреки, че ще се ползва в работилница.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1196
    • Профил
« Отговор #22 -: Септември 14, 2021, 05:24:23 17:24 »
Ами хайде пробвай да видим. Би трябвало да има доста повече тяга.