Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Озвучаване на гараж.
« -: Септември 21, 2021, 10:52:30 10:52 »
От доста време се чудех какво да пусна да свири в гаража. Трябваше да е нещо непретенциозно, и не ценно. Мислех си за стар радиокасетофон, или някоя микросистемка от ОЛХ.
 Един ден търсейки нещо в мазето, ми попадна това.

Имах под ръка 4 амперов адаптер на 12 волта, и на бърза ръка сглобих това.

Даже и свири.

Това е максимума, който може. Но все пак само една колона сложена просто така.
 Реших обаче да видя какво е състоянието на говорителите, и евентуално какво мога да подобря по колоната.
Разглобих.

Все пак хубав кондензатор, то тогава едва ли е имало други де. Първи ред 4 микрофарада, стандартно.

Разглобих все пак да измия всичко. Пред басовия говорител има странен акустичен филтър.

Фазоинвертора е фи 50 дълъг 62 мм.
Накрая все пак реших да огледам говорителите. Ми пищялката и в това състояние си свиреше.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Re: Озвучаване на гараж.
« Отговор #2 -: Септември 23, 2021, 09:47:57 09:47 »
Това все пак е за гаража.  :D На тия говорители, не си струва труда да се занимавам. Иначе намерих заместител, друга пищялка, обаче с отворено шаси. Набързо реших проблема.

На другата колона и се е запазил етикета.

Понеже на единия чинч пластмасата пропадна на вътре, се наложи да отворя "усилвателя".

Ето и колко му е силата.

https://datasheetspdf.com/datasheet/TDA1510AQ.html
Сега и друго ме тормози. Тия 4 ампера захранване дали му стигат, че на капака до колкото може да се види пише нещо 8А.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
Re: Озвучаване на гараж.
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2021, 01:04:51 13:04 »
Ами купих му 5 ампера, нека има. И му пуснах звук от айфона. Има проблясъци, ма немаше с какво да снимам. Иначе понаредих нещата, има още малко.