Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re:Какви са Вашите Хобита
« Отговор #15 -: Септември 04, 2013, 01:38:00 13:38 »
Нека изтупаме прахта от тази тема  ;D...

Част от моите хобита: Опитвам се да рисувам, Чета- като слабост са ми историческите романи, Мачкам и режа хартия с други думи Оригами и Киригами, Напоследък наблягам на приложните изкуства и изпробвам всички възможни техники. Най- обсебващото от всички е да "давам живот" на непотребните неща. Някак си е особено приятно да видиш вчерашният отпадък в друга светлина. Ей това наричам рециклиране   ;D

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #16 -: Януари 31, 2014, 05:03:04 17:03 »
Оказа се, че и пиенето на бира ми е хоби. Първата снимка която направих, беше на една испанска "сан мигел", която ми донесе един приятел. От тогава започнах да снимам всеки вид бира, която съм пил.

https://www.flickr.com/photos/145876240@N07/albums/72157673034959974
« Последна редакция: Декември 27, 2018, 02:05:49 14:05 от zlatkoo »
Нема начин да нема начин!

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #17 -: Януари 31, 2014, 07:06:54 19:06 »
Леле, това с бирата е много яко, започвам и аз... чакай да потърся, май бях пил нещо като най-старата марка бира... или път беше просто готина...важното е че я снимах.

Да, Вайцен Стефан съществуваща от 1040-та година или едно хилядолетие без 26 години...
Което ме подсеща, че няма да е лошо да се поинтересувам, дали фирмата производител е самостоятелна и дали е публична, тоест акциите й да се търгуват на фондовата борса... може би не е лоша идея да се инвестира в тази фирма сега и когато наближи 1000 годишнината й и цената се вдигне заради уникалното рекламно мото "1000 годишна бира" да се направят малко пари.  ;D

Наздраве!

Иначе и аз имам хоби пиене на бира, но моето включва и други гастрономически удоволствия като наденички, сърмички, джолани, десерти и т.н.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #18 -: Май 23, 2014, 01:38:42 13:38 »
Шматкам се един ден из "антиквариата" до Ал. Невски, и ми попадна това рено 5. Понеже не беше в добро състояние го спазарих от 5 на 4 лева.  :D

Ей така между другото леко го реставрирах.

Да знам, огледалата не са най красивото нещо в тая кола, ма по магазините за левче нямаше нищо подходящо за донор, и трябваше да импровизирам от връхчета за дартз стрелички.
Ето малко от процеса на работа.
http://zlatkoo1.snimka.bg/hobby/hobi.407265.all.5

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2015, 03:40:06 15:40 »
И като се почна, та няма спирка до сега.
Преди.

Салона изглеждаше така.

Малко по различен.

Със нови джанти и готови за боя.

Поръчах си лепенки, и сме готови.

И крайния резултат, няма вече теглич, стопове и други дреболийки са добавени.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2015, 11:38:33 11:38 »
Това ми е гордост, изглеждаше така.

Ето го салона, малко черно по седалките, черен волан с белег, и бели километражи.

Накрая му добавих и колани.

Модела се наложи да го боядисвам три пъти.
Накрая се получи това.

Неактивен jakiro

*
  • 265
    • Профил
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2015, 09:37:38 21:37 »
Моите хобита са Скално катерене и въобще всякакъв вид височинна работа когато намеря време, автомобила ми и автокрос и раликрос за последното още нямам нужните средства и за това се включих като механик към един отбор обикаляме почти цяла България, а миналата година имаме и победи в Молдова  ;D

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
Re: Какви са Вашите Хобита
« Отговор #22 -: Януари 01, 2022, 10:25:08 22:25 »
Да изтупам малко темата.
След новогодишните зари и глупостите на либералите си спомних за играчките ми като дете.
Ракетите с БРД, които всъщност не бяха и 10% толкова забавни колкото само БРД с клечка... Последната комбинация минаваше звуковата бариера за около 2 секунди и звучеше като ниско прелитащ Ф-14. Целият квартал кънтеше.

В тази тема ме доведе Гугъл търсенето на брд не дава никакви резултати.

Някой има ли идеи?
« Отговор #23 -: Януари 02, 2022, 11:28:52 11:28 »
Да не става въпрос за МРД ? Аз БРД двигател не помня да е имало , може и да съм забравил . Иначе тия ракети ги пускахме във парка обаче със кръжока по ракетомобелизъм на клечка забита в земята само със учител с нас иначе не ни даваха моторите   . Голям шуми , свисти пърди трещи и мирише на сяра  ;)
https://carscomfort.ru/dvigatel/raketomodelnyj-dvigatel.html

Неактивен Toshko

*
  • 6035
    • Профил
« Отговор #24 -: Януари 02, 2022, 08:21:57 20:21 »
Моделният Ракетен Двигател е всъщност Барутно-Ракетен Двигател или БРД.

Благодаря, ще ги търся по МРД.
20 нютона тяга ще дадат ускорение точно 360 м/с на 50 грама, за 2 и кусур секунди, това са 750 м/с, има-няма 2.700 км/ч, вероятно съм пускал такива, ама имаше и по-големи 🤣🤣🤣

Шума от отдалечаващо се свръхзвуково сопло идва на талази и кънти много особено. Просто беше епично. Разцепва въздуха!
Реве. Няма гръм обаче, а само ехтящ тътен. Защото си отдолу.
Същото плякало с ракета само шущи и пуши.

Неактивен detson

*
  • **
  • 64
  • Я да видим туй що все още работи
    • Профил
« Отговор #25 -: Януари 13, 2022, 10:22:34 10:22 »
Интересна тема, която би трябвало да не остарее. През годините минах през най различни увлечения да ги наречем.Може би най дълго остана фотографията, от 4-ти клас.Снимам много и преди и сега.Сам си проявявах филмите и копирах снимките,дори цветните.Имам много направени и кинофилми, снимах на 8мм. С аудио се занимавах по неволя.Повикаха ме да озвуча едно вечерно празненство, по случай края на смяната в една военна почивна станция.Хареса им начина на водене и две лета дисководещ на морето.Тогава нямаше кой знае колко техника.Колоните си ги правех сами, на принципа проба грешка.Всеки говорител с отделен филтър и на слух.Основно Благоевградски, 30Вт на 4ома.Високите бяха много по добри от вносните такива,става дума за 1980г. Много руски кондензатори и най ми е криво ,че нищо не ми е останало от тогава. Усилвателите бяха най трудни за намиране.Дори Студио 2 , най якия усилвател,2х35Вт с 2N3055 и вентилатор от малките отгоре да духа, иначе прегрява.После си направих един 2х100Вт по руска схема. Тогава не разбирах клас А, Б и т.н., е то не че сега разбирам де.Декове много видове, поне 15 съм сменил и най здрави бяха AKAI  и AIWA. Айвата пишеше невероятно и после на другите записите звучаха много добре.SONY TC-K81 не му издържа механиката от ползване. Последния ми дек беше HITACHI двуглав.После отидох да уча в институт и всичко продадох или подарих, всичко, нищо не си оставих.След студентството си купувах часовници, сега имам 9броя, бях стигнал до25броя.Сега подържам аудио ,фото и часовници. Харесвам Мас-овете и линукс. С Windows бях до XP и нататък дори не се интересувам какво е излязло и как работи.Хобитата са на последен план вече. Имам насъбрани говорители за 3чифта колони и 4броя усилватели но кога ще ги правя не зная.Мисля да си купя още един фотоапарат , ама само си мисля. Харесвам Omega като часовници.Ракетомоделизъм за много кратко, нещо не ме грабна, също така и радиоуправляеми модели- трудно се напасваше честотата на предаване и приемане, имаше много паразитни сигнали.Батерии нямаше за повече от 5мин ,а двигателите с етер много бързо се скапваха при тия обороти.Правих един катер макет 1м и го оставих на ентусиасти след мен – имаше бърз,бавен ход ,ляво дясно и отпред вместо оръдие имаше ракетка с 3N двигател.С тази тема ме върнахте много години назад.С тия ракети с пръчка шега не бива, веднаж в Несебър старата митрополия ,подпряхме двигател с една права пръчка и при паленето пръчката се наклони, стана една сложна – ракетата тръгна и като се удари в стената остана само двигателя който се блъскаше с рикошет в двете стени, всичко стана в дим и миризма на сяра, нямаше пострадали.Има много ,но като цяло всяко хоби си е интересно, така ,че няма лошо да си имаме занимавка.Вече си търся повод за да си купя нещо. Сега купуваме недвижими имоти ,че в тая татковина нищо се не знае. Бъдете живи и здрави и много усмивки 2022година.

Неактивен detson

*
  • **
  • 64
  • Я да видим туй що все още работи
    • Профил
« Отговор #26 -: Януари 13, 2022, 10:37:00 10:37 »
Покрай фотографията си купих дрон  , ползвах го да кажем 20пъти.Продължавам да не харесвам радиоуправляемите модели.Иначе 30мин полет, досега не е падал от високо и се прибира сам ,като му свърши батерията.Ползвам го с таблета/айпад естествено/ щото е с по голям екран и е много интересно.В една гора на Еленския балкан , го вдигнах и се видя голямо имение с басейн и т.н. та го отдалечих някой да не го отстреля  ;D. В режим спорт вдига 50км/ч и доста е стабилен при вятър, купих му последен модел витла  и стана по безшумен и стабилен.Трябва да има занимавка някаква/хоби/ иначе не е интересно.Когато ми пуши поялника и експериментирам някаква схема, ми е най спокойно ,времето спира. Успех на всички, важното е да не сте бързи и безотговорни, а постоянни.Нека и други да споделят.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1238
    • Профил
« Отговор #27 -: Януари 14, 2022, 09:57:23 09:57 »
Гледам че снимките са ми изчезнали. Та все още си колекционирам автомоделчета.

Както и преработка, и възстановяване.

Иначе още фотография, музика, обичам да чопля разни неща от дърво.
« Отговор #28 -: Януари 17, 2022, 10:49:17 10:49 »
Лелеее какви спомени ми върнахте! Като малък ходех на кръжок по ракетомоделизъм. Ракети изработихме от лъскаво списание, връх пластмасов, парашут от някакво лъскаво фолио... ако не ме лъже паметта, от всички ракети харесаха моята, сложиха този патрон (сега научавам как се води), метална пръчка водач в земята, фитил и 10 деца с 2ма възрастни направо се тресяхме от очакване... после фшшшшшшшшшшш докато ракетката вече беше толкова високо, че не се виждаше. Парашутът после се отвори (ура) и хукнахме да я следим къде ще падне. Сигурно извървяхме 2км през града. Ееееххх...