Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toshko

*
  • *****
  • 6687
    • Профил
Тинтири-минтири, хибридни атаки, пропаганда и дезинформация

Това, че съм недоволен по редица теми по които редица тролове също върлуват не означава, че съм на едно мнение с тях. - както често изглежда ако не се внимава за детайлите.

Пример:



Какъв е проблемът.
Истини:
- да има трансформация на пазара;
- да, Амазон и другите онлайн битаци са нови;
- да, има инфлация;
- наистина се печатат пари;
- управляващите масово са некадърни и корумпирани демагози.

Останалото просто не е вярно, а са страшни приказки за религиозни баби, малки деца и гарги с достъп до електронни медии.

Амазон, а защо само Амазон, далеч не взема 40%, вземат между 8 и 20% грубо казано, само че предоставят и допълнителна услуга доставка, склад, транспорт, разплащане и т.н. Това не е все едно ОЛХ да те треснат с 20%, повече прилича на услугата изнесен склад с номенклатура на Еконт - работеща услуга налична отдавна.

След това, Амазон и останалите битаци не са безалтернативни, има Гугъл и други търсачки, а също и директно сърфиране в мрежата, съответно и директни продажби, а също и физически магазини.

Има и още...

Амазон и другите битаци и мрежата въобще, където всеки може да продава директно удрят физическите магазини и търговците.
На прима виста, Амазон е тържище или борса, а няма нищо по-хубаво от лесен достъп за произродители и потребители до борса!!! Борсата е нещо уникално, не мога да сложа достатъчно удивителни!
Да, големите са опасни. Монополът е опасен.
Тези рискове ще се реализират, когато започнат собствениците да си отиват по естествен път. Всъщност, ще се реализира нещо, не знаем какво.
За всеки случай, днешните свръх богати еднолични собственици са много по-малко опасни от политиците, които играят с други видове олигарси и фондове. - Там е истинската екзистенциална опасност.
Още по-натам в тези разсъждения е мнението, че социалните мрежи и търсачките трябва да бъдат обществени. Не е ясно, тези ли ще одържавяваме или ще правим паралелни обществени. Ако одържавим тези, през ръцете на политиците на заплата при олигарсите и хоп право в ръцете на олигархията.
Ако нап авим конкурунтни, трябват специални отделни закони и органи за надзор и контрол, а достъпът да бъде основно чорешно право.

Не знам защо Варуфакис не кара по научно установения шаблон -  феодализъм, див капитализъм, капитализъм с регулации, социал-либерал-бълвоч капитализъм и накрая олигархия, което е отново феодализъм...

Да не се залъгваме, днешните фондове, олигарси, свръх богати еднолични собственици и подобни са богоподобни аристократи в сравнение дори с елитната интелигенция и работническата аристокрация-инженерите.

Та, един ден технологиите трябва да позволят след поредната олигархия/феодализъм да стане комунизъм...

Да каже по тая схема къде сме.

Това ме подсеща за другия вид демагози, едните плашат и страхуват с падане на капитализма, другите насочват омраза индиректно към руснаците с ужасяваки разкази за болшевиките. Репресиите на Сталин в детайли. Добре, ама какъв е изводът? Войната в Газа в денайли. А ние какво сме виновни? Чувство на вина се насажда на посоки.
Светът още не е виждал комунизъм.
Болщевиките са ненормалници избити от Сталин, който е заменен със съветска бюрокряция.
Всичко това е трансформацията на руската империя, която още продължава.
Детайлите както винаги са отвратителни.

Наскоро си зададох въпроса, на какъв външен дразнител са отговор състоялите се болшевизъм, сталинизъм и СССР.
Отговорът, е че СССР не е ноу-хау или франчайз, не е доктрина или технология, а отмъщение, случайност и просто мерзост. Още една стъпка отдалечаване и това вече е продължаващата трансформация на руската империя.
По-важното, е че това не е никакъв комунизъм. Напълно изкуствено създадено и предизвикано явление. Оригиналния план е отчитал, че пролетарска революция не може да има, защото няма пролетарии, а колкото има са доволни, затова е трабвало да има две революции, буржоазна и след време пролетарска!!!
После са излъгали селяните, че ще ги оземлят, затова са получили подкрепа.
Тоест, пълна измислица на лунатици, която се е реализирола като тоталитарна диктатура от свиреп тип.
Та искам да кажа, че това не е комунизъм, а менте по начало.

***
Както има "Смъртта е моят занаят", така има и "Страхът и дезинхормацията са нашият бизнес". Много просто.

Неактивен Toshko

*
  • *****
  • 6687
    • Профил
Даже бих допълнил нещо по отношение на онлайн битаците. Точно обратното е.
Представете си, че сте гаражен производител на облекла, изкуство, аксесоари или мебели.
- Първи сценарий: периода между 4.000 години пр.н.е. (Вавилон) и 2005 г. Има ли нужда от обяснения? Как се излиза на пазара? Как твоите изделия ще бъдат показани в ЦУМ, мебелна къща Явор или дори Капалъчарши? Евентуално можеш да имаш квартален магазин, да работиш надомно, да правиш ремонти и поправки или да имаш някакво мазе или дюкянче.
Шанса за брошури, портфолио, реклами, снимки и т.н. е нулев.

2. Периода след първите телефони Сони-Ериксон с камера, уеб търсачките знаещи всичко и особено социалните мрежи и масовите онлайн битаци...
Шиеш, плетеш, ковеш, сглобяваш, ако щеш правиш раздувки за калници, снимаш на красиви места, пишеш описания, комуникираш с потребителите, пускаш обяви... Живееш в Красна Поляна, а имаш клиенти от САЩ, Германия, Франция, скандинавието, купуваш материали от Русия, Франция, Турция, Италия, които идват в пощата или с куриер... Плащат ти не по Суифт по договор по Инкотърмс с арбитраж в Париж, акредитиви, банкови гаранции, аванси и депозити, а по Пейпал, Револют или през платежната система на онлайн битака. Никой не те лъже с чекове.

Тоест, тоя Варуфакис и останалите като него не само че не са прави, те би следвало да лъжат за да говорят тези неща.

Хората и фирмите работят, произвеждат, продават, парата у джоба и пей сърце!

Абсолютно уникална пазарна конюнктура!
Такива възможности за пазарен пробив и реализация едно време имаха само корумпирани служители на ръководни длъжности. Сега ги имате лично Вие, комшията Ви и останалите вече 8 милиарда души на планетата.
Съвсем не е невъзможно да купите нещо от непалски занаятчия току-що завършил техникум работещ у дома.

Даже мисля да направя експеримент, дали мога да намеря някаква надомна манифактурна продукция от млад непалски предприемач!

Неактивен lordoff

*
  • ****
  • 218
  • Кирил
    • Профил
Съвсем не е невъзможно да купите нещо от непалски занаятчия току-що завършил техникум работещ у дома.

Даже мисля да направя експеримент, дали мога да намеря някаква надомна манифактурна продукция от млад непалски предприемач!


Честита Нова Година!
Здраве, късмет и вдъхновение за нови хоризонти желая! :-)


Разбира се, че е съвсем в реда на нещата да си купиш нещо от занаятчия от Непал.
https://www.etsy.com/search?q=from+Nepal&explicit=1&locationQuery=1282988&ship_to=BG


Ей това например е много готино и един ден със сигурност ще си купя:
https://www.etsy.com/listing/1119059382/gorgeous-handcrafted-om-singing-bowl?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=&ref=sr_gallery-1-9&pro=1&sts=1&organic_search_click=1


Най-вероятно можем да намерим и някой занаятчия от поречието на Амазонка. :-) Само кажи чия територия да бъде. :-)
btw. Etsy e велик сайт. Любим ми е.
different is easy, better is a lot more difficult

Неактивен zlatkoo

*
  • *******
  • 1489
    • Профил
Да Етси е готин сайт. Дори има една "другарка" където си има сайт, и продава обучения как да продаваме и поддържаме магазин там.
Нема начин да нема начин!

Неактивен Toshko

*
  • *****
  • 6687
    • Профил
Каквито и локуми да разтяга винаги се започва с цена, а с име и качество вече не се продава в Етси, а на други места.

Да, това е идеята, че Варуфакис и други разпространители на хибридни опорки говорят точно обратното на действителността.

Да не говорим колко е лесен днес достъпа до средства за производство-машини, суровини и материали. А също така и до обучения.

По-скоро на макро ниво може би вървим към политическа олигархия, но на микро ниво вървим към манифактурно произвадство. - дом фабрика като в Копривщица. Или магазин - дюкян - манифактура в едно.
Всичко е налице, знание, споделен опит, предлагат се части, суровини, материали, машини, инструменти.


Може да се твърди, че достъпа до манифактурно производство исторически никога не е бил толкова лесен!