Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
Re:Озвучаване на едно рено
« Отговор #45 -: Май 14, 2014, 12:19:58 00:19 »
Лелее колко време не съм правил нищо по озвучаването. Ами след като вече съм с два усилвателя, реших че захранващия кабел трябва да се смени от 8 квадрата на 16. Тъй като кабела минава под колата си поръчах и плетен шлаух да го пази, взх 20мм, че не бях сигурен но и 10 стигат.
http://aval-bg.com/products/product_id/1247/category_id/8/%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D1%88%D0%BB%D0%B0%D1%83%D1%85+D20

Намерих си парче от стария и ми се стори много малка разликата в дебелината, но като започнах да го прокарвам видях че греша.

Тоя шлаух като го набръчкаш малко става още по дебел, като змия. Така че няма смисъл от 20 мм.ама аз вече го бях взел. Започнах от двигателния отсег.

Като видях как се рзплита края му реших че това ще ми пречи в прокарването, и другия край го омотах с изолирбанд.

Отпред всичко вървеше нормално, тук там някоя свинска опашка.

Тук там минаваше и през фабричните водачи.

Подготвих нещата и покрай бушона.

Който вече е 60 ампера.

Във накрайника за бушона си имаше преходна втулка според дебелината на кабела.

« Последна редакция: Август 23, 2021, 04:47:15 16:47 от zlatkoo »
Нема начин да нема начин!

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
« Отговор #46 -: Май 14, 2014, 12:31:54 00:31 »
Във един момент обаче се оказа че съм свалил повече от половината от стария кабели, и почти толкова съм положил от новия, и канала ми дойде къс. Та трябваше да обръщам.

До отзад всичко вървеше нормално.

Докато не стигнах термо щит над гърнето, защото полагах отляво, а отвора в купето и усилвателя ми бяха в дясно.

Минах и от там и изведнъж греда, ама истинска през която трябва да вляза от едно място и да изляза от друго. Има моменти когато телта никоя свинска опашка не може да я замени.

Тая комбинация няма да казвам от кой път я уцелих.  ;D

Ей го появи се където трябва, обаче пък дупката тесна, малко разпробиване и мина.

Сега остава да намеря начин (подходяща обувка) са свържа тия 16 кв. с басовия усилвател, защото от тези няма как.

Общо взето беше интересен ден.
« Отговор #47 -: Май 14, 2014, 12:21:42 12:21 »
Кондензатор има ли ?
Аз пробвах с един електролит 10 000 мкф и мисля че има ефект като думне баса .Не е от тия "специалните " .

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
« Отговор #48 -: Май 14, 2014, 02:13:05 14:13 »
Няма, ама все си мисля че няма нужда.Не ми примигват фаровете, не глъхне като удари баса, все пак не ползвам кой знае какви мощности.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
« Отговор #49 -: Май 16, 2014, 10:41:21 10:41 »
Ами направих си "кабелна обувка", не го засуках накрая, ама на усилвателя няма много място.

Само се наложи да намеря по дълго болтче, стегна здраво.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
« Отговор #50 -: Септември 10, 2014, 05:24:24 17:24 »
На тазгодишния ренофест си направи един експеримент при аудиозамерването. Обърнах баскасата с говорителя нагоре, да видя ще има ли разлика спрямо миналата година. Разлика имаше, дадох доста по слаб резултат 123.5 децибела. После си обърнах касата както си седи с говорителя назад, и хоп 126.4.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
Re: Озвучаване на едно рено
« Отговор #51 -: Август 16, 2017, 01:59:06 13:59 »
Спомних си, че преди време си бях купувал звукоизолация К-ФЛЕКС, и реших че и е време. Налепих от вътрешната страна на външната ламарина, където позволява. Така и така бях отворил смазах си ограничителя на вратата, и водачите на стъклото.

Постарах се да има достатъчно зад говорителя.

Налепих и по вътрешната част на кората.

Лепенето става лесно, има си самозалепваша страна, само отлепяш найлончето и готово.

Най гадното и бавно обаче е точно започването на отлепването на това найлонче.
 Докато разглобявах вижте какво си намерих в джоба на вратата.  ;D

Във момента е направена само предна лява врата, всички останали са обработени само с флашбанд. Пусках музика само на предна линия без нищо друго, въртях ляво/дясно, ми май не чух разлика особена. Предстои облепване и на другата предна врата, и после да наблегна на багажника където е "големия бас", пък после ако остане материал задни врати.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
« Отговор #53 -: Август 17, 2017, 09:27:35 09:27 »
Ами аз съм я купувал преди доста време, и не помня за цена. Иначе на края на Илиенци има един светофар, на него в дясно има база на Лукоил. Някъде там имаше склад.

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
« Отговор #54 -: Февруари 12, 2019, 05:16:50 17:16 »
От съвсем скоро съм с нов плеър а именно pioneer deh 7100bt.
Накратко, високоволтови изходи, блутуут, аукс, ю-ес-би, пет бандов еквалайзер, и малко повече мощност.

Прекарах кабелите за микрофона и ю-ес-бито, прикачих си пак управлението от волана. Всичко това трябваше да се скрие отзад. На плюсовия кабел си има някакъв филтър, една бобинка в кутийка.

След това излезе още един проблем, чинчовете за суб-а ми бяха Г-образни.

Обаче на сидито изходите бяха по на дълбоко поради по големия радиатор.

Купих си два нови от Мегавойс, и ги смених. Добре, че си имаме 8 ватов поялник на ю-ес-би.

Братята китайци имат малко странно разбиране за цветове. Кабелите "невероятно дебели", освен това единия син другия зелен.  ;D За да разбера кой за къде е срязах единия стар чинч.

Най накрая всичко е готово за включване.

След няколко опита, успях да го навра докрай. Микрофона стои почти пред мен.

Входа за флашката изведох в жабката.

Успях да го свържа с телефона, проведох разговор, пуснах музика и от ютюб.

Определено има още да си поиграя с настройките, но и така "аз доволен".

Неактивен zlatkoo

*
  • 1318
    • Профил
« Отговор #55 -: Август 23, 2021, 05:02:56 17:02 »
Между другото, и пищялките вече са тапицирани.

Запълних има отворите, заравних, направих по един предпазител.

Хайде в колата.