Здравей Гост

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jommy

*
  • 47
    • Профил
Радио Управляеми Хеликоптери
« -: Януари 14, 2012, 08:20:19 20:20 »
Едно приятно хоби за малки и големи, а по-скоро за големи "деца" :)

Ето и мойте хелита. Всичките са 3 канални, коаксиални - като 2 от тях имат и GYRO система...

JXD 333

JXD 330

Syma 107G - Този модел в случая е брандиран от Cartronic немска фирма за играчки, но е 1:1 Syma 107G - това е може би най-готиния и лесен за управление хеликоптер от класа си.

Има ли, фенове във форума на RC хелита? :)
« Последна редакция: Януари 14, 2012, 08:23:21 20:23 от jommy »

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
Re:Радио Управляеми Хеликоптери
« Отговор #1 -: Януари 14, 2012, 08:41:55 20:41 »
Познай!  ;D

Ама ги отказах :D купувал съм си два и един ми подариха... Тоест ми подарихте  ;)

Батерии свършват, излизат от обсег :D чупят се непрекъснато... Не са играчка за Строшко  :D

Тренкорд форевър!

Неактивен jommy

*
  • 47
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 15, 2012, 11:42:16 11:42 »
Дам батериите свършват - полет около 5-15 мин. според модела и трябва зареждане, но в някои модификации се правят със сменяеми батерии и с 4-5 батерии може да си докараш 1 час пилотиране ;)

За трошенето не съм много съгласен, корави са много само перките и се трошат, но те се сменят лесно и са евтини - за справка Ebay :)

« Отговор #3 -: Януари 16, 2012, 12:24:24 00:24 »
Здравей колега .Имам едно неокомплектовано 450 и стана си стои 1 година така горкото но сега пак ме прихвана крастата. ;)Искам да попитам би ли ми помогнал със избора на двигател серво и апаратура ?
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2012, 07:07:33 19:07 »
Колега, мн готини хелита имаш поздравления! ;D Искам да те питам първите две са ястреби нали? Аз се бях спрял на модела jxd 330 , но ми казаха, че повредили се до там си нямало никъде резервни части вярно ли е това? После ми препоръчаха третия ти модел - syma 107 или още познат като c700 , казаха , че бил много по добър , а това вярно ли е? Ти кой ще ми препоръчаш да си взема?

Неактивен jommy

*
  • 47
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2012, 12:11:28 00:11 »
@trabi
За jxd330 - да няма нищо това е евтино хели без jyro система, аз го взех щото беше на супер промоция в комсед - 25 лева....е така за манията просто

За 3 канално хели с две ръце за Syma 107 - (c700 е брандираната от Cartronics Syma, имаше я в LIDL) За сумата има всичко възможно като резервни части. Относно закупуването - вземи си я или от LIDL или отвънка. Има един онлайн магазин играчки.еу, който по мой наблюдения е супер некоректен. Имали сме две поръчки от от там 1-вата прави c700, което си беше чиста цигания - защото и не предупреди, че не е това, което рекламира, а е брандираната Syma. При втората поръчка се мота, не предупреди, че го няма наличен и няма да изпрати навреме, а накрая дойде хели без батерии в комплекта и с проблеми.

В допълнение към темата, ако си фен и ти се дават малко повече пари вземи си 4-три канален. Solo pro - това е маниашкото хеликоптерче :)

@турбината - аз съм още не ниво играчки - още съм хели маниак в зародиш :), виж има един форум моделистика български, там ще могат да ти помогнат...
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2012, 12:51:57 00:51 »
Благодаря много за изчерпателното инфо! Не ми се дават повече пари за четириканално хели , но съм си поръчал от лидъл ако са останали на склад с700 ще ми звъннат тия дни и ще си го купя, 50 лв е максимума за момента, който бих дал за хели и по думите ти щом е добро с700 ти вярвам и ще го взема. А и все пак това ще ми е първото хели на него ще се уча .
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2012, 01:11:19 01:11 »
Колега забравих да те питам, ще си кажеш ли мнението за тая машинка- http://4as-pik.com/shop/product_info.php?products_id=83           дали си струва парите?
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2012, 11:09:27 11:09 »
На моите хлапета им взех такъв от най малките. Оказа се голяма забава и за тях и за мен, но управлението е недъгаво .
Те не са в състояние да го управляват . Издигат го и той започва да се върти като пумпал във въздуха . Дори аз , предвид,
че съм на 32 години , не можах да го накарам да прави точно каквото искам .
Може би има такива с по усъвършенствано управление , но това определено не можеше да се управлява добре .
По интересни са самолетите според мен .
Имам един комшия на село , милионер, който се вдетенява често .
Та той има полу-кораб , полу-подводница , която има сонар ли радар ли .. не съм сигурен , но я пуска да плава и тя сканира във водата под нея има ли риба .
Същия има и самолети , не самолетчета , а самолети щото размаха на крилете на едно самолетче от тия дето управлява е от порядъка на 2 метра .
Той си кара самолетите на една поляна , която е в непосредствена близост до единственото заведение на село .. работещо .
За нещастие обаче , в това заведение се събират ловците  ;D
И пиянките да вземат да пуцат с пушките по самолета и го свалят  ;D
От там голям проблем , самолета струвал 20 000 долара  ::)
Лигавиха се повече от година с тая случка , биле го помислили за голяма птица ... може би орел  ;D
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2012, 12:21:11 12:21 »
Хахахахахахаахахааххахх  ;D ;D ;D то на нас ни е смешно на човека сигурно му се е плакало ама тва е друг въпрос  ;D ;D ;D

Неактивен Toshko

*
  • 5943
    • Профил
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2012, 01:07:01 13:07 »
Хахахахахахаахахааххахх  ;D ;D ;D то на нас ни е смешно на човека сигурно му се е плакало ама тва е друг въпрос  ;D ;D ;D

:D :D :D :D :D :D
вж. отговор 12 тук: http://penkiller.com/index.php/topic,3.msg2438.html#msg2438

С тая разлика, че комплекта за скелет от балсови ребра и липови или иглолистни надлъжници на самолет с размах 1.80 м. струваше 14 лева... другото беше серво моторчета, оризова хартия, лепило, батерия, двигател и резервоар... и 3 дена мацотене...
Двигателите бяха първо по 10 лева, после станаха 15-16.... 2.5 см3 1 конска сила при 30.000 оборота с резонатор и 0.7 при 22.000 без резонатор... имаха подгряваща свещ и работеха с 1/3 рициново масло и 2/3 метанол.
Имаше и МК-16 и МК-17 1.5 см3, около 0.8 к.с. при 18.000 без възможност за резонатор, но пък с променлива степен на сгъстяване, тях ни ги даваха безплатно от моделния клуб  ;D или пък срещу 25 лева, не помня... работеха с 1/3 рициново масло, 1/3 газ за горене и 1/3 етер, като в зависимост от температурата на околната среда, етера беше повече при по-студено време, а газта повече при по-топло.

Поздрави!

« Отговор #11 -: Февруари 27, 2012, 08:54:29 20:54 »
Мдааа.имах такъв кордов модел с мк17. Докато запали млатиш перката с два пръста  ;D ;D ;Dръцете ми бяха постояно нарязани а кат запали такъв вой надава не се стои край него.Имах и още един ...тежка машина комет 7.5 см3 със калилна свещ бутало със сегменти ...Но така  и не полетя на модел строши се на стенда.Имах и още един колибри 0.8 см3 работи с въглероден двуокис от патронче за сифон.То ми беше първото моторче което си купих.
« Отговор #12 -: Март 04, 2012, 03:04:38 15:04 »
Колеги предагат ми това чудо - http://www.igrachki.eu/jxd-333-Goljam-Radio-upravljaem-helikopter-zhiroskop-p-1295.html?cPath=24_29_58  втора ръка за 40 лв заслужава ли си според вас и добър ли е модела, има ли резервни части за него?
« Последна редакция: Март 04, 2012, 04:43:19 16:43 от trabi »

Неактивен zlatkoo

*
  • 1210
    • Профил
« Отговор #13 -: Март 08, 2012, 04:02:35 16:02 »
Като гледам време на полет 6 минути, не е ли малко? Да не кацне преждевременно., незнам повечето ли са така.
« Отговор #14 -: Март 22, 2012, 02:34:48 14:34 »
здPавейте!откъде мога да си купя по-мощна батеPия за helli c-700?